OBEC KAMBERK     AKTUALITY + ÚŘEDNÍ DESKA     ROK 2012   (archív)  

 

VYÚČTOVÁNÍ TKO ZA ROK 2012
   
si můžete prostudovat ZDE. Náklady na uložení odpadu na skládce firmy EKOSO v Trhovém Štěpánově za rok 2012 jsou 578,- Kč za jednu popelnici.

 

PRONÁJEM OBECNÍCH BYTŮ.
    Obec Kamberk nabízí aktuálně k pronájmu 3 byty. 

1+1 o výměře 48 m2 v přízemní v č.p.2, tedy v "Kampeličce". Byt je po dílčí rekonstrukci, vybaven akumulačními kamny, koupelnou se sprchovým koutem, bojlerem na ohřev teplé vody. Nájemné bez služeb je cca 1.800,- Kč měsíčně.
2+1 o výměře 60 m2 v prvním patře v č.p.2 (+ sklep). V bytě je etážové ústřední topení kotlem na tuhá paliva, koupelna s vanou, bojlerem na ohřev teplé vody. Jedná se o slunný a světlý byt, nájemné bez služeb je cca 2.100,- Kč měsíčně.
2+1 o výměře 81 m2 v přízemí č.p. 71, tedy ve "škole", (+ sklep a dvorek). Vytápění přímotopy, případně kamny na tuhá paliva, nájemné bez služeb cca 2.800 Kč měsíčně.

Byty v č.p. 2 jsou vybudovány s podporou Státního fondu rozvoje bydlení a jsou to "sociální" byty - jejich nájemníci musí splňovat podmínky stanovené SFRB. Jedná se hlavně o nemožnost vlastnit žádnou nemovitost a mít relativně nižší příjem.
Více informací podá případným zájemcům Obecní úřad v Kamberku.

Oficiální dokument "záměr pronájmu" je zveřejněn ZDE.

 

ZÁPIS Z VEŘEJNÉHO JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA,
    posledního v roce 2012, konaného 27.prosince 2012, si společně s usnesením můžeme přečíst ZDE.

 

VOLBA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY
    se koná v pátek dne 11. ledna 2013 od 14 hodin do 22 hodin a v sobotu dne 12. ledna 2013 od 8 hodin do 14 hodin. Celé "Oznámení o době a místě konání volby prezidenta" si přečtěte ZDE.

 

ZPÍVÁNÍ U STROMEČKU
    v Kamberku vedle kostela přilákalo na Štědrý den přes 40 lidí. Teplota kolem +10 stupňů navozovala spíše jarní, než vánoční atmosféru, ale i tak jsme popíjeli svařené víno, zazpívali si několik koled a hlavně si popovídali. Tradičně: nashledanou za rok  J

 

ZÁPIS Z VEŘEJNÉHO JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA,
    konaného v úterý 18.prosince 2012, si společně s usnesením můžeme přečíst ZDE.

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA,
   
poslední v roce 2012, proběhne ve čtvrtek 27.prosince v 16 hodin v budově Obecního úřadu v Kamberku. Pozvánka k přečtení je ZDE.

 

MIKULÁŠSKÁ BESÍDKA
    pro klienty ústavů sociální péče, stacionářů a samozřejmě i pro místní děti, se konala v Kamberku ve čtvrtek 6.prosince 2012. Proběhla diskotéka, přišel čert, mikuláš i anděl a rozdali klientům i dětem dárkové balíčky. Představu o akci si můžete udělat z fotogalerie umístěné ZDE. O besídce informoval i Benešovský deník - článek si můžete přečíst ZDE. Děkujeme všem, kteří se na akci podíleli.

 

ZPRAVODAJ ČÍSLO 12
    nalezne většina z nás v poštovních schránkách o 3.adventním víkendu. Zároveň si ho můžeme přečíst ZDE.

 

BISKUP VÁCLAV MALÝ V KAMBERKU
    bude v neděli 16.prosince 2012 od 10:00 sloužit mši svatou v kostele Svatého Martina.

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
   
se mělo konat v úterý 11. prosince 2012 v budově Obecního úřadu v Kamberku. Z důvodu nemoci bylo přesunuto na úterý 18.12. od 16 hodin. Program jednání je k nahlédnutí ZDE.

 

VOLBA PREZIDENTA ČESKÉ REPUBLIKY
    se uskuteční  ve dnech 11. a 12.ledna 2013. Povinné informace ze strany Obce si můžete přečíst ZDE.

 

NÁVRH ROZPOČTU OBCE KAMBERK NA ROK 2013
    je zveřejněn ZDE

 

ROZBOR VODY
    z vodovodu v Kamberku byl proveden na vzorku odebraném 13.listopadu 2012. Voda je vyhovující, výsledky rozboru si můžete prohlédnout ZDE.

 

ZÁPIS Z VEŘEJNÉHO JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA,
    které proběhlo v pondělí 12.listopadu, si společně s usnesením můžeme přečíst ZDE.

 

POSVÍCENSKÁ ZÁBAVA
    se bude konat v Kamberku v sobotu 10.11.2012. Pořádající Občanské sdružení rodáků a přátel Kamberka připravilo tombolu, k tanci a poslechu bude hrát kapela Syntéza z Pacova. Vstupné 80 Kč.

 

LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD
    pro malé i velké, děti i dospělé, proběhne v sobotu 3.listopadu. Vycházíme v 17 hodin od kostela v Kamberku, dojdeme na Kalač a tam si můžeme rozdělat oheň a opéct buřty (když si je přineseme s sebou :-).

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
   
proběhne v pondělí 12. listopadu v 16 hodin v budově Obecního úřadu v Kamberku. Pozvánku si můžete přečíst ZDE.

 

NÁVRH ROZPOČTU SVAZKU OBCÍ BLANÍK NA ROK 2013
    je zveřejněn ZDE.

 

ROZBOR VODY
    z vodovodu v Kamberku byl proveden na vzorku odebraném 20.září. Jediné "nevyhovující" hodnoty jsou nízký obsah vápníku a hořčíku - laicky se tato skutečnost dá interpretovat tak, že máme hodně měkkou vodu. Buďme rádi :-)

 

ZPRAVODAJ ČÍSLO 11
    z října 2012 je k přečtení ZDE.

 

VÝSLEDKY VOLEB DO KRAJSKÉHO ZASTUPITELSTVA
    si můžete nají na stránkách www.volby.cz . Jak jsme hlasovali v Kamberku je zveřejněno ZDE..

 

NA VÝLOV RYBNÍKA PODHORNÍK
    v sobotu 10.listopadu 2012 nás zve Sbor dobrovolných hasičů Kamberk.

 

OZNÁMENÍ O DOBĚ A MÍSTĚ KONÁNÍ VOLEB
    Volby do Zastupitelstva Středočeského kraje se konají v pátek dne 12. října 2012 od 14:00 hodin do 22:00 hodin a v sobotu dne 13. října 2012 od 8:00 hodin do 14:00 hodin. Oznámení o době a místě konání voleb naleznete ZDE.

 

DIVADELNÍ VYSTOUPENÍ
    proběhne v sobotu 29.září v 19 hodin v sále Sokola Kamberk. Divadelní spolek Ludvíka Němce Bystřice uvede francouzskolu komedii "Když ty, tak já taky..."

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
    proběhlo v pondělí 17.září 2012. Zápis a usnesení si můžeme přečíst ZDE.

 

RYBÁŘSKÉ ZÁVODY 
    zorganizoval SDH Kamberk v sobotu 8.září na rybníku Podhorník. Hezké počasí, občerstvení, dostatek závodníků, ryb i cen ... co víc si přát :-)

   

   

   

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
   
proběhne v pondělí 17 září 2012 v 17 hodin v budově Obecního úřadu v Kamberku. Pozvánku si můžete přečíst ZDE.

 

ZPRAVODAJ ČÍSLO 10
    vyšel koncem srpna. Většina z nás ho našla ve svojí schránce, ostatní si ho můžeme přečíst ZDE.

 

KAPLIČKA V PŘEDBOŘICÍCH
    se v nejbližších dnech dočká opravy střechy. Ve středu 22. srpna, v rámci příprav na tuto opravu, místní občané postavili kolem kapličky lešení.

 

VOLBY DO ZASTUPITELSTVA STŘEDOČESKÉHO KRAJE
    proběhnou 12.a 13.října 2012. Starostka obce ustanovila minimální počet okrskové volební komise na 4 členy. "Povinný" dokument naleznete ZDE.

 

MATRIKA V LOUŇOVICÍCH POD BLANÍKEM
    bude otevřena ode dne 29.08.2012 následovně: 
        pondělí od 14.10 do 16.30 hodin 
        středa od 14.10 do 16.30 hodin. 
Tyto úřední hodiny budou platit do odvolání.

 

ROZBOR VODY
    z vodovodu v Kamberku z července 2012 si můžete prohlédnout ZDE. Jedná se o kompletní rozbor, voda vyhovuje všem požadovaným parametrům.

 

TĚLOCVIČNÁ JEDNOTA SOKOL KAMBERK NÁS ZVE NA "KAMBERSKOU POUŤ"
    která se koná ve dnech 28.-29.7.2012 na hřišti v Kamberku.

Sobotní program:
Memoriál Jana Wildta - fotbalový turnaj, kterého se zúčastní mužstva Bl.Načeradce, Ml.Vožice B, Želče a Kamberka. Turnaj začíná v 8,45, konec se předpokládá po 16,00hod.
Večer od 20,00 hod. Vás zveme na ,,Pouťovou zábavu‘‘ – hraje skupina ,,Fontána‘‘. V průběhu zábavy bude probíhat slosování vstupenek o ceny!

Nedělní program:
Od 8,30 bude uspořádán „Dětský den“s různými soutěžemi pro děti, trampolína, skákací hrad, střelnice, kolotoč, ukázka výcviku psů aj. Na závěr dopoledního programu proběhne dětská tombola.
Ve 13,00 hod bude odstartována "Kamberská olympiáda". Lítých sportovních soubojů se zúčastní družstva Kamberka, Předbořic, Pohnání, Šebířova a Louňovic.

 

ZÁPIS A USNESENÍ Z JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
    obce Kamberk konaného 20.7.2012 si můžete přečíst ZDE.

 

ZÁMĚR PRONÁJMU OBECNÍHO BYTU
    v Kamberku čp.2 (Kampelička) je zveřejněn ZDE.

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
   
proběhne v pátek 20.července v 17 hodin v budově Obecního úřadu v Kamberku. Pozvánku si můžete přečíst ZDE.

 

ZÁPIS A USNESENÍ Z JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
    obce Kamberk konaného 25.6.2012 si můžete přečíst ZDE (zápis) a ZDE (usnesení).

 

KAMBERSKÝ PĚTIBOJ
    proběhl v sobotu 23.června 2012. Závodníci měli za úkol projet část trasy na kole podle mapy, absolvovat cestu pohádkovým lesem, střílet vzduchovkou do terče, najít zastavení u božích muk a přesvědčit porotu o svém kuchařském umění. Celá akce proběhla v humorném duchu, o čemž svědčí i smích účastníků na fotografiích, které si můžete prohlédnout ZDE. I přes zábavný charakter má tato soutěž svoje vítěze. V soutěži jednotlivců zvítězil Standa Kubů mladší, na druhém místě se umístil Petr Smrčina a na třetím Karel Adamovský. Vítězné družstvo tvořili Standa a Míša Kubů, Gábina Sachsová a Veronika Moravcová. Zbývá jen organizačnímu popřát hodně sil do přípravy a realizace dalších akcí!

 

BRIGÁDA NA ÚPRAVU HŘBITOVA
    proběhla v sobotu 2. a 9. června. Položili jsme drenáž na odvodnění kaple a připravili plochu kolem a před kapličkou pro pokládku zámkové dlažby. Děkujeme všem za přiložení rukou k dílu.

 

ZÁMĚR PRODEJE
    nemovitého majetku - pozemku v Hrajovicích - je zveřejněn ZDE a pozemku v Kamberku ZDE.

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
   
proběhne v pondělí 25.června v 17 hodin v budově Obecního úřadu v Kamberku. Pozvánku si můžete přečíst ZDE.
(vloženo 9.6.2012)

 

POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA
    zbývají na zájezd do Českého Krumlova, Zlaté Koruny a Holašovic, který se uskuteční 9.června 2012. Zájemci se mohou hlásit u paní starostky.

 

BRIGÁDA NA ÚKLID OBCE
    proběhne tak jako každý rok. Letos se setkáme v sobotu 16.června v 8 hodin před budovou Obecního úřadu. Uklidíme v Muzeu venkova, zameteme chodníky, vysekáme trávu .... S sebou si tedy přinesme, křovinořezy, košťata, hrábě a dobrou náladu :-)

 

KONTEJNER NA VELKOOBJEMOVÝ ODPAD
    bude na základě požadavku občanů přistaven v pátek 25.5. od 7 hodin ráno v Hrajovicích. Jak již bylo uvedeno, kontejner je určen pro velkoobjemový odpad občanů - podnikatelé si odpad likvidují na svoje náklady. Do kontejneru nepatří komunální odpad, pneumatiky, nebezpečný odpad, biologický odpad a odpad, který lze standardně třídit. 
V Předbořicích občané zájem o kontejner neprojevili.

 

ŽÁDOST O SOUČINNOST PŘI SLEDOVÁNÍ EROZE PŮDY
    V posledních letech, jak jsme se sami mohli přesvědčit, dochází ve zvýšené míře k lokálním povodním. Tyto povodně jsou  způsobeny hlavně špatným stavem půdy a nevhodným hospodařením na zemědělských pozemcích. Ministerstvo zemědělství si tyto skutečnosti uvědomuje a proto nás žádá o součinnost při sledování a vyhledávání lokalit, kde k erozi dochází. Získané podněty budou použity pro nápravu tohoto stavu . V příloze si ZDE můžete přečíst dopis Ministerstava zemědělství.

 

ZÁVĚREČNÝ ÚČET HOSPODAŘENÍ OBCE ZA ROK 2011
    si můžete přečíst ZDE. Celý dokument má 36 stran. Jedná se o kompletní výkazy včetně Zprávy o výsledku přezkoumání hospodaření obce Krajským úřadem Středočeského kraje, které proběhlo 30.4.2012.
(vloženo 22.5.2012)

 

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ A OSLAVA DNE MATEK
    proběhly společně v neděli 13.května 2012. V bývalé školní třídě, která nyní slouží jako knihovna a herna, se nás sešlo přes 50. Starostka všechny přivítala, a poblahopřála matkám k jejich svátku, všechny přítomné ženy dostaly květinu. Celkem 9 nových občánků obdrželo pamětní list, drobný dárek a na památku tričko Kamberák / Kamberačka. Na závěr některé z dětí zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku. Po skončení oficiální části akce setrvala většina zúčastněných na místě v družném hovoru.

    

 

ZÁVĚREČNÝ ÚČET SVAZKU OBCÍ BLANÍK
    za rok 2011 je k nahlédnutí ZDE.
(vloženo 14.5.2012)

 

ZÁPIS A USNESENÍ Z JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
    obce Kamberk konaného 23.4.2012 si můžete přečíst ZDE.

 

BRIGÁDA V OBECNÍM LESE
    se konala v sobotu 14. března (pracovali "myslivci") a v sobotu 21.března (pracovali "hasiči"). Byla vysazena a následné oplocena vytěžená mýtina v lese Slepičárna. 

 

ZÁJEZD DO ČESKÉHO KRUMLOVA, ZLATÉ KORUNY A HOLAŠOVIC
    pořádá Obec Kamberk dne 9.6.2012. Odjezd mikrobusem v 5:30, předpokládaný návrat 18-19 hodin. Doprava 300,- Kč, vstupy si hradí každý sám. Přihlášky přijímá Ing.Jenšíková. Neváhejte - kapacita je pouze 16 účastníků

 

SBĚR ŽELEZNÉHO ŠROTU
    proběhne od 28.4. do 12.5. V Kamberku bude shromaždiště železného šrotu vedle hasičské zbrojnice. Pokud mají zájem v Předbořicích a Hrajovicích podílet se na sběru, určí si jedno místo v obci sami. Opět je třeba upozornit, že do sběru patří pouze kovový odpad - nikoliv plasty, dřevo, sklo, šamot a podobně. Pokud vyhazujete věc, které obsahuje nekovové části (například šamot ve starých kamnech) je nutno tyto nekovové části předem odstranit a na určené místo odevzdat opravdu jenom kovový šrot.

 

KONTEJNER NA VELKOOBJEMOVÝ ODPAD
    bude přistaven v pátek 18.5. vedle hasičské zbrojnice. Kontejner je určen pro velkoobjemový odpad občanů. Do kontejneru nepatří komunální odpad, pneumatiky, nebezpečný odpad, biologický odpad a odpad, který lze standardně třídit. 

 

SAMOVÝROBA DŘEVA V OBECNÍCH LESÍCH
    opět probíhá. Pravidla jsou pro zájemce o samovýrobu dřeva nastavena následovně:
- na obecním úřadu podepíše smlouvu, ve které se uvede přepokládaný objem samovýroby
- kontaktuje lesního hospodáře a domluví si s ním návštěvu místa, kde bude samovýroba prováděna
- na schůzku s lesním hospodářem přinese svojí kopii smlouvy, společně do ní zapíší místo samovýroby, označí stromy které je možno zpracovat a domluví si úklid po těžbě
- po provedení těžby, úklidu zbytků po těžbě a odvozu dřeva se dostaví na obecní úřad dřevo zaplatit
Kdo závažně poruší pravidla uvedená ve smlouvě, tomu nebude v budoucnu umožněna těžba a zároveň bude povinen uhradit vzniklé náklady

 

ROZBOR VODY
    z vodovodu v Kamberku byl proveden na vzorku odebraném 29.3.2012. Sledované parametry pitné vody vyhovují normám. Podrobně si výsledky můžete prohlédnout ZDE.

 

VEŘEJNÉ JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA
    proběhne 23.4.2012 v 17,00 hodin v budově Obecního úřadu. Program jednání je uveden ZDE.

 

ZPRAVODAJ číslo 9
    vyšel začátkem dubna. Elektronickou verzi si můžeme přečíst ZDE

 

BLEŠÍ TRH
    se koná v sobotu 31.3.2012 od 9:30 do 12 hodin v Kamberku na Městečku. Přijďte nabídnout i vy svoje "blechy".

 

NOC S ANDERSENEM
    proběhne v pátek 30.3. večer i v kamberské knihovně. Akce má za cíl přiblížit dětem svět knihy.

 

ZÁPIS A USNESENÍ Z VEŘEJNÉHO JEDNÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE KAMBERK
    konaného 28.2.2012 je k dispozici ZDE

 

MAŠKARNÍ PLES
    v sobotu 17.3.2012 navštívilo téměř 50 masek. Sami návštěvníci plesu si mezi sebou zvolili nej... masky, jako nejlepší byly zvoleny "hroznové víno", "playboy girls" a "simpsonovi". Rozsáhlou fotogalerii si můžete prohlédnout ZDE.

 

PORUCHA VODOVODU V KAMBERKU
    zaměstnává již druhý týden hlavně pana Šafratu a Forejta, kteří se o vodovod zodpovědně a bez ohledu na čas a počasí starají. Dochází k většímu úniku vody - postupným zavíráním jednotlivých větví vodovodu se podařilo určit, že k poruše došlo v části od Městečka směrem k Předbořicím. Ale ani pomocí moderního georadaru se zatím nepodařilo určit místo úniku vody, které leží pravděpodobně pod silnicí. Prozatím bude v rámci zabránění dalšího úniku tato větev vodovodu na noc uzavírána.
    Nakonec se pomocí ještě modernějšího zařízení podařilo zjistit místo úniku vody a pánové Šafrata a Forejt ho dne 12.března opravili

 

SVOZOVÉ DNY TKO PRO ROK 2012
    si můžete třeba i vytisknout ze stánky, kterou naleznete ZDE.

 

OZNÁMENÍ O VYDÁNÍ ZÁSAD ÚZEMNÍHO ROZVOJE STŘEDOČESKÉHO KRAJE
    vydává formou Veřejné vyhlášky Odbor regionálního rozvoje Krajského úřadu Středočeského kraje. Dokument k nahlédnutí naleznete ZDE nebo můžete přejít na zprávu na webu Krajského úřadu ZDE.
(vloženo 17.2.2012)

 

ZPRAVODAJ ČÍSLO 8
    jsme měli ve svých schránkách začátkem února 2012. Jeho elektronickou verzi si můžete prohlédnout ZDE.
Součástí tištěného Zpravodaje byla i Tisková zpráva POSÁZAVÍ o.p.s. a anketní lístky, na které můžeme napsat svojí odpověď na otázku "Co byste ve svém bydlišti rádi zachovali, změnili, rozvíjeli, podpořili, vybudovali, opravili ...?" Anketní lístky můžeme vhodit do dopisní schránky Obecního úřadu zhruba do konce února.

 

MAŠKARNÍ PLES,
    pořádaný Občanským sdružením rodáků a přátel obce Kamberk, proběhne v sobotu 17.března 2012 v sále Sokola Kamberk. K tanci a poslechu bude hrát kapela Trimen, uskuteční se soutěž o nej... masku, tombola už je samozřejmostí. Původně plánovaný termín 25.února bylo nutno posunout kvůli komplikacím na straně kapely.

 

POZVÁNKA NA JEDNÁNÍ OBECNÍHO ZASTUPITELSTVA,
    které se koná v úterý 28.února 2012 od 17 hodin v budově, je k nahlédnutí ZDE
(vloženo 10.2. 2012)

 

NABÍDKA POZEMKŮ
    Pozemkového fondu České republiky, určených k náhradním restitucím je zveřejněna ZDE.
(vyvěšeno 20.1.2012) 

 

HASIČSKÝ PLES
    proběhne v sobotu 21.ledna 2012 od 20 hodin v sále Sokola Kamberk. K tanci a poslechu hraje skupina Syntéza z Pacova. Místní Sbor dobrovolných hasičů připravil bohatou tombolu, slosovatelné vstupné a už skoro tradiční vystoupení břišní tanečnice.

 

 

ARCHÍV AKTUALIT :  2011,  2010 , 20092008 , 2007

 

 

správce stránek: David Šedivý, dsedivy@email.cz, tel.: 728 482 283